datum aukce 23. 07. 2020 18:00
73
vyvolávací cena: 95 000 CZK

100. Procházková Linka (1884-1960)

"Bohatá kytice ve váze" olej na plátně, signováno vpravo LIN. PROCHÁZKOVÁ, datováno 1923. Reprezentativní práce, výrazné barevné řešení včetně vzorování na pozadí. ___70 x 88 (91 x 108) cm ___O AUTOROVI: Procházková Linka (1884-1960) Česká malířka rozená Scheithauerová. Studovala krátce na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, potom soukromě v ateliéru výtvarné školy malíře a grafika Karla Reisnera, kde se setkávala s mladými výtvarníky, včetně budoucího manžela Antonína Procházky, později členy skupiny OSMA. Již v roce 1908 se zúčastnila druhé výstavy OSMY. Na studijní cestě v Berlíně se znovu setkala s Antonínem Procházkou, do Prahy se vrátili jako manželé. Spolu získali GRAND PRIX v Paříži 1937.