datum aukce 28. 06. 2020 11:00
83
prodáno za: 65 000 CZK
vyvolávací cena: 65 000 CZK

91. Marvánek Otakar (1884-1921)

"Krajina v Brdech" olej na plátně, signováno vzadu O. MARVÁNEK, datováno 1916, dále uveden název obrazu, nově nataženo na blind rám, luxusní rám. Práce patřící do zlatého galerijního fondu, mimořádně jednoduchá a mimořádně působivá. Je třeba si uvědomit, že jde o rok 1916. Kdyby autor nezemřel v roce 1921, patřil by k absolutní malířské špičce. Pochází z pozůstalosti malíře. 40 x 50 (61 x 71) cm Marvánek Otakar: Studia na pražské akademii u Schwaigra, pobýval v Itálii a Mnichově, člen Tvrdošíjných, mimořádný zjev našeho moderního malířství. Jeho práce již od roku 1905 jsou na tehdejší dobu mimořádně moderní. Svou tvorbou předběhl o několik let Špálu a další českou avantgardu, bohužel zemřel velmi mladý.

LB atributy

1****2 65 000 CZK 28. 06. 2020 11:50:51