žluté zlato, 5 dlouhých článků, 4 krátké, spojky a zapínání, značeno prvorepublikovou puncovní značkou Lvíček 4, třicátá léta minulého století. Opatřeno řetízkovou pojistkou, současná karabinka v zapínání. ART DECO provedení. Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 29,02 g, délka 19 cm