"Valašská veselice" linoryt kolorovaný akvarelem, signováno vpravo dole tužkou, čteno Jos. HRÁDEK, datováno 1942. Adjustováno v paspartě, pod sklem. 27 x 36 (40 x 52) cm
Hrádek Josef: Malíř, grafik, pedagog. Studoval na UMPRUM v Praze u profesora Arnošta Hofbauera a Vratislava Brunnera, podnikl studijní cesty do Francie, Jugoslávie a Bulharska. V Ostravě spolupracoval jako jevištní výtvarník s Národním divadlem moravskoslezským. Vedle pedagogické a scénografické činnosti se věnoval plně malířství.