#38

Hořínek Vojtěch (1906-1998)

Hořínek Vojtěch (1906-1998)
Hořínek Vojtěch (1906-1998)
Hořínek Vojtěch (1906-1998)
Hořínek Vojtěch (1906-1998)
Hořínek Vojtěch (1906-1998)
#38

Hořínek Vojtěch (1906-1998)

Sošky, vázy, hodiny, stříbro aj.
455 zobrazení
18 000 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
28. 6. 2020 11:00

Velká nástěnná figurální plastika "Mládí" bronz, reliéf, signováno vpředu vpravo dole VOJTĚCH HOŘÍNEK, vzadu štítek Díla s názvem a razítko ČFVU. Výborná práce skvělého sochaře, žáka J. Mařatky a B. Kafky, výborná nabídka. Jenom cena za materiál a odlití by byla vyšší než je cena vyvolávací. 42 x 95 cm Hořínek Vojtěch: Sochař, medailér, restaurátor, pokračovatel sochařského a kamenického rodu Hořínků (otec Karel 1868 – 1935, syn Karel nar. 1936, vnuk Tomáš nar. 1961). Studia: Uměleckoprůmyslová škola Praha, Josef Mařatka, Karel Štipl, Akademie výtvarných umění Praha, Kafka Bohumil, Staatschulen für freie und angevandte Kunst in Berlin, Wilhelm Gerstl, Fritz Klimsch. Zastoupen ve stálé expozici Českého výtvarného umění 20. století, Dům umění, Olomouc.