#31

Bibus František (1860-1941)

Bibus František (1860-1941)
Bibus František (1860-1941)
Bibus František (1860-1941)
Bibus František (1860-1941)
#31

Bibus František (1860-1941)

Sošky, vázy, hodiny, stříbro aj.
518 zobrazení
8 900 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
28. 6. 2020 11:00

Tác servírovací stříbro, tvar obdélníkový, okraj reliéfně zdobený, značeno FB (František Bibus), dále puncovní značkou Trojúhelník se slovenským trojvrším s dvojramenným křížem 5. Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 663,80 g, délka 40,5 cm, šířka 17 cm, výška 1,2 cm Bibus František: Vyučený zlatník, designér, působil ve firmě Franz Bibus & Sohn, Moravská Třebová. Obchodní název firmy Franz Bibus se objevuje od roku 1896, v roce 1917 se změnil na Franz Bibus & Sohn. Podnik pro výrobu stříbrných, alpakových a galvanicky pokovených předmětů fungoval do 40. let, kdy byl František Bibus donucen svou firmu prodat. Po druhé světové válce národní správa sloučila veškeré místní dílny a vzniklý celek byl začleněn do n.p. Sandrik."