keramika bíle glazovaná, povrch nádobky svisle žebrovaný, uprostřed na obdélné závěsné části reliéfně zpracovaný Kristus na kříži, po obvodu pletenec a perlovec. Neznačeno, 19. století. Stav dobrý, glazura je drobně krakelovaná, místy v detailech odřená. Krásný sbírkový kus. Výška 18 cm, šířka 8,5 cm, hloubka 5 cm
Přiloženo Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, Národní památkový ústav, Ostrava 18.5.2020