kov, patrně měď se zbytky stříbření, kónická rukojeť kruhového průřezu, na užším konci kulovité kropítko, na opačném konci závěsný kroužek. Provenience Střední Evropa, první třetina 20. století. Stav dobrý, odpovídající běžnému používání. Délka 26 cm, šířka 6 cm
Přiloženo Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty, Národní památkový ústav, Ostrava 20.5.2020