tělo konvice ve tvaru velkého ptačího vejce na třech lvích nožkách, pantové uchycení víčka, rukojeť černé dřevo, hubice ve tvaru orlí hlavy. Mistrovská značka C.L B v kosočtverci. Francie, přelom 18/19. století. Vzhledem ke stáří výborný stav. Vedle již zmíněné mistrovské značky jsou na víčku, dně nádoby, hrdle a všech nožkách vyraženy značky používané v letech 1798 - 1809. Jsou to kohout (1 vlevo) v osmiúhelníku, ryzost 950/1000 a antická hlava muže (8 vlevo, 5 vpravo) v oválu, garance pro větší předměty, obě Paříž. Hůře čitelná značka s hlavou ženy ukazuje na příslušnost k asociaci francouzských zlatníků. Existuje omezené množství podobných předmětů tak starých a s tak vysokou hmotností. Sběratelský i funkční kus. Skvělá investice. Ryzost stříbra Ag 950/1000, hmotnost 1009,35 g btto, výška 33 cm
Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu na ryzost stříbra.