#262

Kamna pokojová FERRUM

Kamna pokojová FERRUM
Kamna pokojová FERRUM
Kamna pokojová FERRUM
#262

Kamna pokojová FERRUM

Religiózní, nábytek, kamna, hodiny, EMPIRE stříbro aj.
451 zobrazení
2 200 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
28. 6. 2020 11:00

litina, tělo válcové, značeno na těle zkříženými kladívky nad FF 505, na dvířkách FERRUM, Frýdlant nad Ostravicí. Kamna jsou funkční, chybí regulace do komína, šamot v pořádku. Bylo by vhodné přeleštit stříbrný nátěr černým leštidlem. V roce 1852 byly ve Frýdlantu nad Ostravicí postaveny dvě kupolové pece pro výrobu litiny. Hutní výroba v tomto místě, s tradicí od 16. století, tak přešla na hromadnou výrobu litinového zboží. Litinovými kamny zásoboval Frýdlant nad Ostravicí země v celé Evropě. Vysoká poptávka po litinovém zboží, hlavně po kamnech, vyvolala potřebu zavedení formovacích strojů. V roce 1900 byla zastavením druhé vysoké pece ukončena hutní prvovýroba železa ve Frýdlantu nad Ostravicí vůbec. V roce 1913 byla založena Frýdlantská akciová společnost pro výrobu železného zboží - FERRUM, která si pronajala Frýdlantské železárny na dobu 50 let. K názvu FERRUM se podnik znovu vrátil v roce 1990 po osamostatnění ze státního podniku OSTROJ Opava. Výška 72 cm