datum aukce 28. 06. 2020 11:00
67
vyvolávací cena: 75 000 CZK

245. Carl Ritter von Dombrowski (1872-1951)

"Krávy na pastvě" velký mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole CARL VON DOMBROWSKI, kolem roku 1910. MONUMELTÁLNÍ reprezentativní práce nesporné galerijní hodnoty. 137,5 x 178 (150,5 x 190) cm Carl Ritter von Dombrowski: Malíř zvířat a lovecké tématiky. Studoval na akademiích ve Vídni a Mnichově. Od roku 1919 žil v Mnichově. Malířkou a ilustrátorkou byla i jeho manželka Käthe Olshausen-Schönberger. Bratr Robert byl ornitolog, bratr Ernst publikoval řadu knih s loveckou tématikou, otec Raoul se profesně věnoval lesnictví a psal povídky s loveckou tématikou.

LB atributy