stříbro, pláště zdobené rytím, ciferník bílý, římské číslice, ručičky zlacené, původní sklíčko, starší typ posunu ručiček (páčkou). Puncovní značka AV, na vnitřním plášti REMONTOIR ANCRE 15 Rubis. Cca 1880 - 1900, jdoucí a funkční, mimořádně dobrý stav. Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 98,01 g btto, průměr 5,5 cm