porcelán glazovaný v kobaltově modré barvě a zlacený, v centrální části oválný medailon s barevným tiskem antické scény. Značeno zelenou tištěnou značkou UNION T CZECHO-SLOVAKIA, zlatě AW Karl. Vary / bad, dvacátá léta minulého století. Výška 17 cm