dva nože, střenky z rohoviny, mosazné kování a nýty. Neznačeno, typově odpovídá výrobkům nožířství J.V.REBEC SEDLČANY, první třetina dvacátého století. Pochází ze sbírky více než 500 ks nožů, převážně kapesních. Délka čepelí cca 5 a 8 cm, délka v rozevřeném stavu cca 23,5 cm, délka v zavřeném stavu cca 10,5 cm