pevná čepel ocel, rukojeť lakovaná bříza, kožené pouzdro se závěsným ouškem. Na čepeli značeno J. MARTIINI FINLAND/ NYLKYPUUKKO. Pouzdro zdobené ornamentálním vzorem, značené JM v kroužku. Ostří ve špici nepatrně poškozené. Puukko je typ tradičního finského velmi ostrého nože s krátkou čepelí. Nosí se v pochvě u pasu a používá se při práci se dřevem nebo k lovu. Náleží k severskému dědictví.
Pochází ze sbírky více než 500 ks nožů, převážně kapesních.