pevná čepel ocel, rukojeť lakovaná bříza, se záštitou, kožené pouzdro. Na čepeli a na pouzdře značeno J. MARTIINI FINLAND. Pouzdro zdobené loveckým výjevem. Na čepeli drobná poškození. Pochází ze sbírky více než 500 ks nožů, převážně kapesních. Délka čepele cca 10,5 cm, celková délka cca 22 cm