kamenina barevně glazovaná, plasticky zdobená. Po obvodu tři pole - uprostřed reliéf muže a ženy, po stranách text "Ein frohes Herz / heilt allen Schmerz", reliéfní rostlinný dekor na víčku. Značeno vyrytým číslem 12, počátek minulého století. Šťastné srdce léčí veškerou bolest. Výška 13 cm