kamenina barevně glazovaná, zdobeno stylizovanými rostlinnými ornamenty, po stranách německý text, ve víčku žlutá skleněná broušená půlčočka. Značeno vtlačeně J.L.K a 757 (Jacob Leopold Knoedgen, Ransbach). Polovina minulého století. Verš "Wo man singt, da lass Dich ruhig nieder, böse Menschen haben keine Lieder“ je připisován německému spisovateli a básníkovi Johannu Gottfriedovi Seume (29.1.1763 Poserna, Kursachsen - 13.6.1810 Teplice, Čechy) Výška 25,5 cm, objem uveden 0,5 l