Džbán s nápisem S.P. MARIA O.Z.N (Sv. Panno Maria oroduj za nás) keramika bíle glazovaná, zdobená barevnou malbou poprsí P. Marie a stylizovaným květinovým dekorem, pod uchem signováno a značeno FK ST - FERDIŠ KOSTKA, STUPAVA, první polovina minulého století. Dva oklepy při dolním okraji. Výška 19 cm
Kostka Ferdiš: Lidový keramik, působil ve Stupavě u Bratislavy, zastoupen v řadě našich i světových muzeí, výstavy např. 1895 - Paříž, 1897 - Brusel, Budapešť, 1926, 1937 - Paříž, 1954 - Moskva, Budapešť, Varšava, mimořádný úspěch zaznamenal na pražské výstavě dekorativního umění v roce 1926, národní umělec.