#150

Wurzel Ludvík (1865-1913)

Wurzel Ludvík (1865-1913)
Wurzel Ludvík (1865-1913)
Wurzel Ludvík (1865-1913)
Wurzel Ludvík (1865-1913)
Wurzel Ludvík (1865-1913)
#150

Wurzel Ludvík (1865-1913)

Keramika, kov, sklo aj.
373 zobrazení
2 900 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
28. 6. 2020 11:00

Plastika "Dědeček chůvou" keramika barevně glazovaná a zlacená, značeno vtlačeně BECHYNĚ model 415, navrhl Ludvík Wurzel, počátek minulého století. Publikováno v Keramika z Bechyně, Jiří Hořava, str. 37. Soška je uvedena v seznamu vybraných autorových prací v Tomanově Novém slovníku československých výtvarných umělců. 38 x 27 x 21 cm Wurzel Ludvík: Pedagog, sochař, pocházel z rodiny kamenického mistra Franze Wurzela. Studoval na pražské akademii u Josefa Václava Myslbeka. Od roku 1898 působil na Uměleckoprůmyslové škole v Praze.