Plastika "Dědeček chůvou" keramika barevně glazovaná a zlacená, značeno vtlačeně BECHYNĚ model 415, navrhl Ludvík Wurzel, počátek minulého století. Publikováno v Keramika z Bechyně, Jiří Hořava, str. 37. Soška je uvedena v seznamu vybraných autorových prací v Tomanově Novém slovníku československých výtvarných umělců. 38 x 27 x 21 cm
Wurzel Ludvík: Pedagog, sochař, pocházel z rodiny kamenického mistra Franze Wurzela. Studoval na pražské akademii u Josefa Václava Myslbeka. Od roku 1898 působil na Uměleckoprůmyslové škole v Praze.