Plastika "Stojící hudebník při hře na basu" sochařská hmota patinovaná na bronz, signováno na plintě J.A. GAUSE, nedatováno, ateliérová práce, kolem roku 1935. Výška 28 cm
Gause Josef Arnošt: Sochař, restaurátor, studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Otakara Španiela.