#113

Handzel Augustin (1896-1952)

Handzel Augustin (1896-1952)
Handzel Augustin (1896-1952)
Handzel Augustin (1896-1952)
Handzel Augustin (1896-1952)
Handzel Augustin (1896-1952)
Handzel Augustin (1896-1952)
Handzel Augustin (1896-1952)
Handzel Augustin (1896-1952)
#113

Handzel Augustin (1896-1952)

Plastiky aj.
364 zobrazení
45 000 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
28. 6. 2020 11:00

Plastika "Harmonikář" natřená tvrzená sochařská hmota, signováno shora na plintě AUG. HANDZEL, datováno 1930. Pro potvrzení našeho názoru o výborném sochaři jakým je Handzel, zařazujeme do aukce jednu z jeho nejlepších sochařských prací nejen české provenience, ale jedno z nejlepších děl evropského, ba světového sochařství v období ART DECO Výška 40 cm, základna 25,5 x 20 cm Handzel Augustin: Sochař, studoval v Praze u profesora Drahoňovského, z existenčních důvodů odešel po roce do Vídně, pracoval u firmy Goldscheider, v roce 1920 založil v Ostravě sochařský závod. Pracoval se sádrou, pálenou hlínou, pískovcem, terakotou, bronzem i mramorem. Mezi jeho díla patří reliéfní plastika Pomník Maryčky Magdonové (Staré Hamry, 1933), dva monumentální bronzové reliéfy pro Památník osvobození v Komenského sadech v Ostravě, bronzový reliéfní poloprofil kulturního pracovníka Antonína Vaška (Brno, Rooseveltova ulice, 1947). Plastiky Rodina, Hojnost, Obchod, Průmysl z let 1921-1928 jsou na budově bývalé Union banky v Ostravě, kamenné sochy Horníci a Koksaři z roku 1926 na průčelí Paláce ELEKTRA v Ostravě. Soudíme, že patří k nejlepším sochařům období ART DECO u nás i ve světě.