Plastika "Horník s kahanem" sochařská hmota, signováno AUG. HANDZEL, datováno 1942, mimořádně kvalitní sochařská práce. Autorovi se podařilo vyjádřit obrovskou sílu postavy. Autor je stále nedoceněn, podle našeho názoru patří mezi nejlepší sochaře České republiky. Výška 32,5 cm
Handzel Augustin: Sochař, studoval v Praze u profesora Drahoňovského, z existenčních důvodů odešel po roce do Vídně, pracoval u firmy Goldscheider, v roce 1920 založil v Ostravě sochařský závod. Pracoval se sádrou, pálenou hlínou, pískovcem, terakotou, bronzem i mramorem. Mezi jeho díla patří reliéfní plastika Pomník Maryčky Magdonové (Staré Hamry, 1933), dva monumentální bronzové reliéfy pro Památník osvobození v Komenského sadech v Ostravě, bronzový reliéfní poloprofil kulturního pracovníka Antonína Vaška (Brno, Rooseveltova ulice, 1947). Plastiky Rodina, Hojnost, Obchod, Průmysl z let 1921-1928 jsou na budově bývalé Union banky v Ostravě, kamenné sochy Horníci a Koksaři z roku 1926 na průčelí Paláce ELEKTRA v Ostravě. Soudíme, že patří k nejlepším sochařům období ART DECO u nás i ve světě.