#10

Břežný František (1892-?)

Břežný František (1892-?)
Břežný František (1892-?)
Břežný František (1892-?)
Břežný František (1892-?)
#10

Břežný František (1892-?)

457 zobrazení
2 900 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
28. 6. 2020 11:00

"Žena sbírající byliny na poli" olej na tvrzené malířské lepence, signováno vlevo dole BŘEŽNÝ, datováno 1924 od Val. Meziříčí, mimořádně kvalitní impresionistická krajinářská práce, vzadu zachována poznámka: 1.1.1926 koupeno i s rámem za Kč 250. Za tuto cenu se v té době pořídil týdenní pobyt v Paříži 30,5 x 25,5 (47,5 x 37) cm Břežný František: Malíř a ředitel měšťanské školy v Michálkovicích, malířství studoval u Kalvody, dále pak v Benátkách a Paříži.