technika | olej na desce |
rozměr | 24x19 cm |
rok | kolem 1990 |
signatura | Signováno PD |
rám | Autorský rám |
stav díla | dobrý |
provenience | soukromá sbírka |
Alej šedých stromů - Český malíř, grafik a ilustrátor.
Studoval Akademii výtvarných umění v ateliéru profesora V. Rady.
Tvořil převážně ve svém ateliéru v pražských Vršovicích nebo na chalupě ve Svratouchu.
Známý je také jeho dřevěný betlém nebo ptačí klícky (ty se také objevily ve filmu Homolka a tobolka).
Jindřich Hegr se narodil 19. března 1933 ve Svratouchu a byl českým malířem, grafikem a ilustrátorem. Svůj umělecký základ získal na Vyšší škole umělecko-průmyslové v Praze, a následně pokračoval ve studiu na Akademii výtvarných umění v ateliéru profesora Vlastimila Rady.
Hegr svá díla tvořil převážně ve svém ateliéru v pražských Vršovicích a na chalupě ve Svratouchu. Mezi jeho nejznámější práce patří ručně vyřezávaný dřevěný betlém a ptačí klíčky, které se proslavily i ve filmu Homolka a tobolka z roku 1972. Jeho tvorba byla vystavována nejen v Praze, ale také v renomovaných galeriích v Paříži a ve Varšavě.
Jindřich Hegr zemřel 9. prosince 2015.