#3

Igi Brezo
(1965)

On place

Igi Brezo (1965)
Igi Brezo (1965)
Igi Brezo (1965)
Igi Brezo (1965)
#3

Igi Brezo
(1965)

On place

331 zobrazení
30 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
26. 6. 2021 18:00

Kombinovaná technika na plátně
120x80 cm
2021
Signováno na reverzu
Perfektní
provenience
Atelier autora

On place - Autor pochází z obce Sihelné na Oravě (horský region severozápadního Slovenska). Několik let žil a pracoval v USA. Trvalou a nosnou inspirací jeho malby je příroda. Od roku 2009 inklinuje k americkému abstraktnímu expresionismu, k evropskému informelu, ke strukturální malbě. Maluje i figurální kompozice, biblické motivy utrpení Krista, lidské tváře, pohádkové motivy i květinová zátiší. Zastoupen ve významných sbírkách doma i v zahraničí.

Igi Brezo se narodil 29. května 1965 v obci Sihelné na Oravě.

Po maturitě na gymnáziu studoval na hotelové akademii a pracoval ve svém oboru v cestovním ruchu. V současnosti cestuje po mnoha státech Evropy, ale i Asie a Ameriky.

Měl k malování blízko už od dětství a začal profesionálně vystavovat v roce 2008. Jeho trvalou inspirací je příroda, její topografie, vegetace a proměny živlů. Jeho krajinářská malba vychází ze stylů romantismu a realismu, ale od roku 2009 inklinuje k americkému abstraktnímu expresionismu a evropskému informelu.

Jeho obrazy jsou explozivní malířské erupce, vyzařující jasné i tlumené tóny barev a magické hloubky monochromů. Maluje také figurální kompozice, biblické motivy, pohádkové scény a květinová zátiší, a zahrnuje do své tvorby i pohledy do vesmíru a vesmírné mapy. Používá akryl a kombinované techniky.