technika | Kombinovaná technika na plátně |
rozměr | 120x80 cm |
rok | 2021 |
signatura | Signováno na reverzu |
stav díla | Perfektní |
provenience | Atelier autora |
Igi Brezo se narodil 29. května 1965 v obci Sihelné na Oravě.
Po maturitě na gymnáziu studoval na hotelové akademii a pracoval ve svém oboru v cestovním ruchu. V současnosti cestuje po mnoha státech Evropy, ale i Asie a Ameriky.
Měl k malování blízko už od dětství a začal profesionálně vystavovat v roce 2008. Jeho trvalou inspirací je příroda, její topografie, vegetace a proměny živlů. Jeho krajinářská malba vychází ze stylů romantismu a realismu, ale od roku 2009 inklinuje k americkému abstraktnímu expresionismu a evropskému informelu.
Jeho obrazy jsou explozivní malířské erupce, vyzařující jasné i tlumené tóny barev a magické hloubky monochromů. Maluje také figurální kompozice, biblické motivy, pohádkové scény a květinová zátiší, a zahrnuje do své tvorby i pohledy do vesmíru a vesmírné mapy. Používá akryl a kombinované techniky.