#20

Jan Jedlička
(1944)

Ortobello

Jan Jedlička (nar. 1944)
Jan Jedlička (nar. 1944)
Jan Jedlička (nar. 1944)
Jan Jedlička (nar. 1944)
Jan Jedlička (nar. 1944)
Jan Jedlička (nar. 1944)
Jan Jedlička (nar. 1944)
Jan Jedlička (nar. 1944)
Jan Jedlička (nar. 1944)
#20

Jan Jedlička
(1944)

Ortobello

453 zobrazení
38 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
Vyvolávací cena: 30 000 Kč
26. 6. 2021 18:00

Akryl na plátně
65x90 cm
1985
Monogram "JJ" vpravo dole, na zadní straně rámu signatura
Perfektní
provenience
Soukromá sbírka

Ortobello - Jan Jedlička má právě v těchto dnech zásadní výstavu v G HMP. Nabízené dílo je výjimečnou prací tohoto česko-švýcarského umělce, dokládá jeho uměleckou poctivost a mistrovstí a je přínosem pro každou kvalitní sbírku.

Jan Jedlička, český výtvarník, se narodil v roce 1944 v Praze. Studoval výtvarnou výchovu a chemii na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Později pokračoval ve studiu na Fakultě výtvarných umění Technické univerzity v Brně, kde se věnoval malbě a grafice.

Jedlička je známý svým zaměřením na klasické téma krajiny. Žijíc ve Švýcarsku, kde nachází inspiraci v krajině Maremmy na jihu Toskánska, vyjadřuje síly přírody prostřednictvím malby a fotografie. Jeho práce často překračují idylické obrazy a zaměřují se na stopy turistů a vliv přírodních sil mimo hlavní sezónu.

V sérii "Orizzonti" vytváří Jedlička unikátní díla, kde využívá přírodní materiály z Maremmy, jako je zemina a skály. Tyto materiály ručně přeměňuje na pigmenty a aplikuje je na plátno s japonským papírem, čímž vytváří jemné naznačení vodorovných linií.