technika | Akryl na plátně |
rozměr | 65x90 cm |
rok | 1985 |
signatura | Monogram "JJ" vpravo dole, na zadní straně rámu signatura |
stav díla | Perfektní |
provenience | Soukromá sbírka |
Jan Jedlička, český výtvarník, se narodil v roce 1944 v Praze. Studoval výtvarnou výchovu a chemii na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Později pokračoval ve studiu na Fakultě výtvarných umění Technické univerzity v Brně, kde se věnoval malbě a grafice.
Jedlička je známý svým zaměřením na klasické téma krajiny. Žijíc ve Švýcarsku, kde nachází inspiraci v krajině Maremmy na jihu Toskánska, vyjadřuje síly přírody prostřednictvím malby a fotografie. Jeho práce často překračují idylické obrazy a zaměřují se na stopy turistů a vliv přírodních sil mimo hlavní sezónu.
V sérii "Orizzonti" vytváří Jedlička unikátní díla, kde využívá přírodní materiály z Maremmy, jako je zemina a skály. Tyto materiály ručně přeměňuje na pigmenty a aplikuje je na plátno s japonským papírem, čímž vytváří jemné naznačení vodorovných linií.