technika | Olej na kartonu |
rozměr | 28x33 cm |
rok | 30. léta min. Století |
signatura | Signováno LD. |
stav díla | Původní stav |
provenience | Soukromá sbírka |
Na trhu - Obraz reprezentuje umělcovo tvůrčí období let 1930-40, tedy po té, co si vybudoval ateliér v Hrádku nad Michalovcami, kde žil a tvořil až do roku l944, kdy onemocněl.
Celý výjev je ponořen do odpolední atmosféry sychravého dne a okrovo-šedo-hnědo-modro-fialových tónů. Autor se nebrání impresím z reality, návratu k malířskému přepisu viděného, který se naplno rozvinul v umělcově tvorbě zejména na sklonku jeho života.