#111

Teodor Josef Mousson (1887 - 1946)

#111

576 zobrazení
75 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
26. 6. 2021 18:00
Letní aukce OriginalArte
Letní aukce OriginalArte

Olej na kartonu
28x33 cm
30. léta min. Století
Signováno LD.
Původní stav
provenience
Soukromá sbírka

Na trhu - Obraz reprezentuje umělcovo tvůrčí období let 1930-40, tedy po té, co si vybudoval ateliér v Hrádku nad Michalovcami, kde žil a tvořil až do roku l944, kdy onemocněl. Celý výjev je ponořen do odpolední atmosféry sychravého dne a okrovo-šedo-hnědo-modro-fialových tónů. Autor se nebrání impresím z reality, návratu k malířskému přepisu viděného, který se naplno rozvinul v umělcově tvorbě zejména na sklonku jeho života.