#1

Kateřina Černá
(1937 – 2024)

Piková dáma

Kateřina Černá (1937)
Kateřina Černá (1937)
Kateřina Černá (1937)
Kateřina Černá (1937)
Kateřina Černá (1937)
#1

Kateřina Černá
(1937 – 2024)

Piková dáma

415 zobrazení
50 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
26. 6. 2021 18:00

Kombinovaná technika, koláž
60x46 cm
1971
Signováno LD a na zadní straně
perfektní
provenience
atelier autorky

Piková dáma - Absolvovala AVU v Praze (prof. K. Souček). Maluje, vytváří koláže, píše autorské knihy. Její dila nalezneme v Národní galerii, řadě muzeí a mnoha soukromých sbírkách doma i v zahraničí.

Kateřina Černá se narodila 17. února 1937 v Praze.

V letech 1952–1956 studovala na střední grafické škole a poté byla přijata na Akademii výtvarných umění, kde studovala u Vlastimila Rady a Karla Součka.

Černá byla známá jako česká malířka, kreslířka, grafička a autorka koláží a asambláží. Její díla často využívala kaligrafickou prezentaci vlastních textů. Profesně se věnovala práci s dětmi jako učitelka na základní umělecké škole. Její umělecká kariéra zahrnovala první výstavu v roce 1962 a studijní cestu do Itálie.

Vedle práce učitelky se věnovala vlastní volné tvorbě. Kateřina Černá zanechala po sobě bohaté umělecké dědictví, které odráží její zájem o přírodu, folklór a výtvarné umění.

Zemřela 23. ledna 2024 v Praze.