technika | Akryl na plátně |
rozměr | 51x51 cm |
rok | 2010 |
signatura | Signováno na reversu |
stav díla | Na reversu: IGOR GRIMMICH "ZELENÁ HLAVA III" 2010 |
provenience | Aukce pro Diakonii |
autor | Dar autora Diakonii |
Igor Grimmich se narodil v roce 1979 a absolvoval výtvarné školení na Akademii výtvarných umění v Praze, kde studoval v malířském ateliéru docenta Michaela Rittsteina v letech 2002–2008. Od roku 2003 začal prezentovat svou tvorbu jako nový autor v rámci společných přehlídek soudobé tvorby v Čechách i v zahraničí. Od roku 2005 se také prezentuje prostřednictvím svých samostatných výstav.
Igor Grimmich je umělec, který tíhne k expresivitě, reálnému zobrazování a narativitě. Během svého studia na Akademii výtvarných umění začlenil do své volné tvorby systém sociální grotesky, který mu umožňuje reagovat na různé typy každodenních situací. Jeho umělecký přístup spojuje technickou dovednost s schopností vyjádřit se expresivním způsobem, přičemž se často zaměřuje na sociální a každodenní témata.