#41

Tomki Němec
(1963)

Václav Havel se dívá sám na sebe v TV, na zámku v Lánech

Tomki Němec
#41

Tomki Němec
(1963)

Photography
656 zobrazení
77 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
10. 4. 2021 18:00

ČB fotografie
100x74,5cm
1990
signováno autorem
kazetový rám z přírodního dubu
Fotografie na papíru Hahnemuhle Photo Rag Satin 310g/M2, adjustováno na hliníkový sendvič Dibond; vyhotoveno 2016 k nedožitým osmdesátinám Václava Havla
provenience
Aukce pro Diakonii
Polovina výtěžku bude věnována na humanitární účely

Tomki Němec se narodil 22. června 1963 v Praze.

Studoval na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze, kde v roce 1988 přerušil studium.

Nejvíce se proslavil jako osobní fotograf prezidenta Václava Havla, což mu otevřelo cestu k oceněním v oblasti fotožurnalistiky. Používal různé fotografické techniky a jeho práce byla publikována v mnoha prestižních periodikách po celém světě.

Kromě portrétů prezidenta Havla se věnoval také dokumentární fotografii a vedl fotografický tým během Českého předsednictví Evropské unie v roce 2009. Své fotografické dílo prezentoval na mnoha výstavách a vydal i knihu fotografií zachycujících osobnost Václava Havla.