technika | ČB fotografie |
rozměr | 100x74,5cm |
rok | 1990 |
signatura | signováno autorem |
rám | kazetový rám z přírodního dubu |
stav díla | Fotografie na papíru Hahnemuhle Photo Rag Satin 310g/M2, adjustováno na hliníkový sendvič Dibond; vyhotoveno 2016 k nedožitým osmdesátinám Václava Havla |
provenience | Aukce pro Diakonii |
autor | Polovina výtěžku bude věnována na humanitární účely |
Václav Havel se dívá sám na sebe v TV, na zámku v Lánech
Tomki Němec se narodil 22. června 1963 v Praze.
Studoval na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze, kde v roce 1988 přerušil studium.
Nejvíce se proslavil jako osobní fotograf prezidenta Václava Havla, což mu otevřelo cestu k oceněním v oblasti fotožurnalistiky. Používal různé fotografické techniky a jeho práce byla publikována v mnoha prestižních periodikách po celém světě.
Kromě portrétů prezidenta Havla se věnoval také dokumentární fotografii a vedl fotografický tým během Českého předsednictví Evropské unie v roce 2009. Své fotografické dílo prezentoval na mnoha výstavách a vydal i knihu fotografií zachycujících osobnost Václava Havla.