technika | Digitální tisk na plátně |
rozměr | 80x100 cm |
rok | 2013 |
signatura | Signováno na rubu |
provenience | Aukce pro Diakonii |
autor | Dar autora Diakonii |
Antonín Kopp se narodil v roce 1962 v Praze a je znám jako jeden z prvních umělců v Čechách, kteří využívají tisk na plátna již 15 let. Jeho práce jsou oblíbené jak v soukromých interiérech, tak v firemních prostorách a sbírkách známých osobností jako Jiří Valoch, Jiří Ševčík a Serge Borenstein.
Absolvoval studium designu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové a následně spoluzaložil uměleckou skupinu PodeBal. Kopp se zaměřuje na objevování marnosti závěsných obrazů a kombinuje je s koncepty, přičemž ironicky tvrdí, že „malba je mrtvá, protože malovat neumí.“
Jeho práce reflektuje postmoderní tendence a ironizuje je tím, že postmodernu přejmenoval na NEXTMODERNA. Kontextualizuje závěsné obrazy do situací či společenských jevů tak, aby plnily i estetickou funkci. Na aukcích prodává například velké dolarovky a obrazy mění na testery pleti osobností žijících v hypotetickém nebi.