#25

Vladimír Houdek
(1984)

Identita

Vladimír Houdek
Vladimír Houdek
Vladimír Houdek
Vladimír Houdek
#25

Vladimír Houdek
(1984)

Identita

Collage
704 zobrazení
36 000 Kč
OriginalArte s.r.o.
OriginalArte s.r.o.
10. 4. 2021 18:00

Akryl, voskovy pastel, Koláž na plátně
30x24
2019
Signováno PD
provenience
Aukce pro Diakonii
Dar autora Diakonii

Identita

Vladimír Houdek je český výtvarník, který se věnuje klasické malbě, kolážím a experimentům s nimi. Absolvoval studium na Akademii výtvarných umění v Praze, konkrétně na Ateliéru malířství II pod vedením Vladimíra Skrepla. Jeho tvorba reflektuje různé malířské směry, jako je konstruktivismus, kubismus, a op-art. Vladimír Houdek se zaměřuje na tvorbu nových vizuálních forem, které navazují na modernistické a postmodernistické koncepty.

V jeho malbách, které často tvoří součásti tematických cyklů, lze nalézt motivy odkazující na různé malířské směry. Kruh je častým a výrazným prvkem v jeho obrazech, který funguje jako prostředek obsahové výpovědi napříč jeho dílem. Houdek tak vytváří komentáře k dějinám umění a interpretuje modernistické koncepty ve svém vlastním duchu.

V roce 2010 získal Vladimír Houdek ocenění v 4. ročníku Ceny kritiky pro mladou malbu. Prezentoval své práce nejen v českých institucích, ale také v zahraničí, například v berlínské Schleicher/Lange, budapešťské Trafo Gallery nebo v Národním muzeu současného umění v Bukurešti. Jeho díla reflektují moderní a postmoderní umělecké směry a přinášejí nový pohled na historii malby.