#9

Kající se Máří Magdaléna

Kající se Máří Magdaléna
Kající se Máří Magdaléna
Kající se Máří Magdaléna
Kající se Máří Magdaléna
#9

Kající se Máří Magdaléna

445 zobrazení
8 500 Kč
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
Vyvolávací cena: 8 000 Kč
27. 2. 2021 17:00
Zimní aukce
Zimní aukce

Olej, karton
27 x 21 cm
17. / 18. století
Petr Brandl (1668 - 1735) - dobová kopie

Na obraze je kající se Máří Magdaléna, oděna do bílo-červených šatů výrazných barev s modrým pláštěm. Typické atributy kajícníků, lebka, symbolizující pomíjivost tělesné krásy a kniha, která poukazuje na rozjímavý život kajícnice. Rozpuštěné vlasy jí jemně splývají přes rameno. Gesto ruky je převzaté z italské malby. Obdobná malba větších rozměrů se od roku 1949 nachází v Národní Galerii v Praze; její kopie jsou ve sbírkách Muzea v Olomouci a Arcidiecézní galerii v Litoměřicích.