#5

Madonna s dítětem

Madonna s dítětem
Madonna s dítětem
Madonna s dítětem
Madonna s dítětem
Madonna s dítětem
#5

Madonna s dítětem

308 zobrazení
78 000 Kč
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
FINE ANTIQUES PRAGUE s.r.o.
27. 2. 2021 17:00
Zimní aukce
Zimní aukce

Olej, plátno
95,5 x 77 cm
18. století

Madonna v hornaté, zalesněné krajině, sedící pod vysokou modrou oblohou, drží stojícího nahého Ježíše. Jeho přirození je zakryto pouze tenkou bílou látkou. Má kudrnaté blonďaté vlasy, kolem hlavy svatozář a levou ruku nataženou v gestu požehnání, zatímco pravá paže objímá Mariino rameno a drží malý kříž. Má mírně zarudlé tváře a svýma tmavýma očima se dívá dolů z obrazu mírně skloněným pohledem. Maria v červeném rouchu, s modrým pláštěm na klíně a zeleným šátkem kolem krku, se vážně dívá na svého syna pohledem směřujícím doprava, zatímco její pravá ruka je natažená před divákem. Kvalitní malba v harmonických barvách.