technika | Olej, dřevo |
rozměr | 57 × 66 cm |
rok | 16. století |
Svatá rodina a Jan Křtitel | Marco Pino začínal jako učedník Domenica Beccaffumiho v Sieně. V roce 1543 se přestěhoval do Říma a v roce 1557 se usadil v Neapoli. Zde zobrazil sedící Madonnu s dítětem na klíně. Oči má upřené na svého syna a levou rukou drží jeho levou nohu. Za ní stojí Josef a vpravo Jan Křtitel jako malé dítě. Madonna má přes hlavu kapucu modrého kabátu, který dává její postavě kompaktní obrys, který ji odlišuje od dvou doprovodných postav. Chladné barvy umocňují intospektivní náladu.