technika | Olej, dřevo |
rozměr | 118 x 86 cm |
rok | 16. století |
Marie s dítětem | Na tomto obraze je Mary zobrazena ve svých typických červených šatech a modrém plášti. Její postava se otáčí doleva a levé rameno směřuje k prostoru diváka. Pravou paží drží malého Krista, oblečeného v modré košili, dívajícího se z obrázku s gestem požehnání, podporován matčinou levou rukou. Pozadí tvoří zelené závěsy s jemným květinovým vzorem.