technika | Olej, dubové dřevo |
rozměr | 89.5 x 150 cm |
rok | 16-17.století |
Svatba v Káně | Adam van Noort žil ve svých rodných Antverpách a převážně maloval portréty a historické výjevy. Z jeho díla se zřejmě dochovala jen malá část. Díky rytcům a především grafice R. Sadelera jsou některá díla stále známá. Velký pedagogický talent Adam van Noort projevil jako učitel mnoha svých studentů, mezi něž patřili například Peter Paul Rubens, Anthonius van Dyck, Sebastian Vrancx, Hendrick van Balen starší. a Jacob Jordaens (jehož dceru Elisabeth Noortovou si vzal a se kterou měl tři děti). Se svými studenty navazoval dlouholetá přátelství. O to významnější bylo objevení tohoto obrazu, jež obohacuje autorovu úzkou tvorbu. Struktura obrazu, kompozice a barevný tón, stejně jako uspořádání rozličných postav různých charakterů a akumulace kovových nádob, které precizně zpracoval, jsou typické pro jeho malířský styl a vlámskou malbu z konce 16. a počátku 17. století.