technika | Olej, dřevo |
rozměr | 107 x 38 cm |
rok | Polovina 15. století |
Zvěstování Panně Marii | Marie seděla ve svém pokoji a četla Písmo, když se objevil archanděl Gabriel a oznámil jí, že porodí Božího Syna. Téma bylo populární pro oltářní predelly. Deska mohla původně zdobit svatební truhlu (cassone).