#8

Jiří Borovička

Jiří Borovička
Jiří Borovička
Jiří Borovička
Jiří Borovička
#8

Jiří Borovička

403 zobrazení
3 800 Kč
Aukční dům Blatná, s.r.o.
Aukční dům Blatná, s.r.o.
Vyvolávací cena: 2 200 Kč
24. 6. 2021 18:00
5. eAukce umění
5. eAukce umění

Olej na plátně
40,5x30,5cm

Květinové zátiší - Jiří Borovička *1949 Rodák ze středočeské Vrbice. Vystudoval střední stavební průmyslovou školu v Kolíně. Pracoval v mnohých stavebních i technických profesích.Od 23 let se začal intenzivně pod vedením ak.malíře Lubomíra Mecla věnovat malování. Později zde vedl výtvarníky v Přelouči, s nimiž absolvoval řadu skupinových výstav a získal za svá díla i mnohá ocenění. Po přesídlení do Prahy se po dobu 15 let věnoval pouze výtvarnému umění, nyní je vedle toho zaměstnán na NKP Vyšehrad v historické expozici. Kromě skupinových výstav s přeloučskými výtvarníky absolvoval okolo 50 samostatných výstav, a to jak v České republice tak i v cizině /Itálie, SRN/. Ve své tvorbě upřednostňuje krajinomalbu, a to jak u nás, tak i v jižních krajích – Itálie,Francie. Nevyhýbá se ale ani žánrům jiným. Oblíbenou technikou vedle oleje je akvarel a kombinované techniky. Vedle malovaní se věnuje i fotografii a cestování. Je členem Sdružení výtvarníků ČR. Dne 7.10.2010 se v Galerii uskutečnily besedy s malířem Jiřím Borovičkou a se spisovatelem a malířem Petrem Pichlem. Žáci se dozvěděli mimo tajů malování i zajímavé informace z cest po Itálii a po Evropě. Petr Pichl jim přečetl své básně.