#7

František Myslivec
(1890 – 1965)

Letní krajina s postavou u vody

Myslivec František, 18,5 x 25,5 cm
#7

František Myslivec
(1890 – 1965)

140 zobrazení
1 900 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
22. 5. 2022 11:00

žil v letech
(1890-1965)

"Letní krajina s postavou u vody" tempera na papíře, signováno vpravo dole FR. MYSLIVEC, kolem poloviny minulého století. Rámováno, paspartováno, pod sklem. ___Výřez 18,5 x 25,5 (25,5 x 32) cm ___O AUTOROVI: Myslivec František (1890-1965) Grafik, studoval u profesora Maška na UMPRUM v Praze, věnoval se krajinomalbě, grafickému designu (znak Brna z roku 1934) a portrétní tvorbě, řada výstav v Brně, byl členem KVU Aleš, zastoupen ve sbírkách MG v Brně.

František Myslivec, český malíř, grafik, kreslíř a ilustrátor, se narodil 30. prosince 1890 v Brně. Své umělecké vzdělání získal na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, kde studoval pod vedením významných osobností, mezi nimiž byli profesor Karel Vítězslav Mašek, Jan Preisler, Arnošt Hofbauer a Ladislav Šaloun. Následně pokračoval ve studiích na Akademii výtvarných umění v Praze, kde byl jeho učitelem profesor Pirner Maxmilián.

František Myslivec se proslavil jako impresionistický krajinář s hlubokým spojením s Brnem, což ovlivnilo jak jeho umělecký výraz, tak i jeho vztah k okolní přírodě. Jeho malířská technika vynikala citlivým použitím světla a barev, což je charakteristické pro impresionismus.

Mezi jeho nejznámější díla patří krajinomalby, které zachycují krásu brněnské krajiny. Jeho obrazy předávají atmosféru a náladu prostřednictvím virtuózního zachycení světelných efektů a nuancí barev. František Myslivec byl klíčovou postavou českého impresionismu a jeho tvorba představuje důležitý příspěvek k českému malířství.

František Myslivec zemřel 28. září 1965 v Brně, ale jeho umělecké dědictví pokračuje v jeho dílech, která zůstávají jako významný příklad českého krajinářského umění první poloviny 20. století.