#4

Karel Wagner
(1886 – 1963)

Chalupy v zimě

Wagner Karel, 50,5 x 66,5 cm
Wagner Karel, 50,5 x 66,5 cm
Wagner Karel, 50,5 x 66,5 cm
#4

Karel Wagner
(1886 – 1963)

Chalupy v zimě

265 zobrazení
18 000 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
22. 5. 2022 11:00

žil v letech
(1886-1963)

"Chalupy v zimě" olej na plátně fixovaném na podložce, signováno vlevo dole WAGNER, nedatováno. Nově rámováno, vpředu antireflexní sklo, vzadu nové krytí, dřevěná řezbovaná lišta. ___50,5 x 66,5 (60,5 x 76,5) cm ___O AUTOROVI: Wagner Karel (1886-1963) malíř krajin v Kameničkách u Hlinska, studoval 2 roky na ukrajinské akademii v Praze a soukromě v krajinářské škole prof. Zahela, v roce 1943 vystavil 52 olejů v Kutné Hoře.

Karel Wagner, český malíř, se narodil 18. července 1886 v Pastvinách. Studoval na ukrajinské akademii v Praze a v krajinářské škole profesora Zahela, kde strávil dva roky svého uměleckého vzdělání. Po absolvování těchto studií se začal věnovat výhradně malířství.

Jeho umělecká kariéra byla poznamenána ranou zkušeností z I. světové války, kde byl v roce 1915 raněn. Po návratu se plně věnoval malířství, přičemž se zaměřil především na krajinu Vysočiny. Karel Wagner se proslavil svými krajinářskými obrazy, ve kterých se snažil zachytit krásu a atmosféru tohoto regionu.

Karel Wagner zemřel v roce 1963. Jeho umělecký odkaz spočívá zejména v jeho krajinářských pracích, které zůstávají pozoruhodným svědectvím o jeho citlivém vnímání Vysočiny a jeho schopnosti přenést tuto krásu na plátno.