žil v letech | (1906-?) |
"Muzikanti v kožuchách" akvarel, signováno vpravo dole V. ŠTĚPÁNEK, vzadu autorský štítek s datací 1948. Pasparta, ozdobný rám zlaté barvy, pod sklem. ___Výřez 48,5 x 36 (77 x 60,5) cm ___O AUTOROVI: Štěpánek Vladimír (1906-?) Malíř, studoval na uměleckoprůmyslové škole v Brně a soukromě u Antoše Frolky, zaměřoval se na malbu s folklorními náměty, člen SVUT Brno. Jeden z našich nejlepších malířů folklorních námětů.