#11

Bohumír Gemrot
(1959)

Akt v krajině

Gemrot Bohumír, 69 x 100,5 cm
Gemrot Bohumír, 69 x 100,5 cm
Gemrot Bohumír, 69 x 100,5 cm
#11

Bohumír Gemrot
(1959)

Akt v krajině

1 limit
188 zobrazení
5 600 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
Vyvolávací cena: 5 400 Kč
22. 5. 2022 11:00

narozen
1959

"Akt v krajině" olej na plátně, signováno dole uprostřed GEMROT, vzadu papírový štítek Díla s informacemi o obraze. Velký formát, rámováno. ___69 x 100,5 (84 x 113,5) cm ___O AUTOROVI: Gemrot Bohumír (1959-) Malíř, ilustrátor, keramik, pedagog, v letech 1978-1984 studoval na VŠUP Praha u Quido Fojtíka. Od roku 1991 ředitel Vyšší odborné školy a Střední umělecké školy Václava Hollara. Věnuje se moderní abstraktní malbě, malbě do architektury, maluje na nábytek. Po absolvování vysoké školy byl na volné noze, věnoval se užité grafice. Dělal filmové plakáty, grafické úpravy, maloval, kreslil seriál o bozích a lidech pro komiksový časopis KOMETA, kde v té době působili také autoři jako Čermák nebo Saudek. Ilustroval Největší proces dějin od Gabriela Lauba, Třetí pusa od princezny - prázdninová dobrodružná pohádka od Jana Jelínka, vydání 1990, Osmičky galaxie slovenského básníka Jozefa Leikerta, vydání 2018.

Bohumír Gemrot se narodil 26. března 1959 v Praze a je známý českým malířem a pedagogem. Studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v letech 1978–1984. Žije a pracuje v Praze.

Gemrot se specializuje na moderní abstraktní malbu, malbu do architektury, malbu na nábytek a nedávno začal pracovat i s keramikou. Ve své tvorbě často vychází z figurativního základu, který však není na první pohled zřetelný. Ilustroval knihy, jako jsou "Největší proces dějin" od Gabriela Lauba nebo "Třetí pusa od princezny" od Jana Jelínka. V 80. a 90. letech minulého století přispíval svými ilustracemi do komiksového časopisu Kometa.

Od roku 1991 působí jako ředitel Vyšší odborné školy a Střední umělecké školy Václava Hollara, kde vychovává malíře, kteří se řadí mezi špičku moderního výtvarného umění.