"Čarovná ryba na talíři" barevná litografie, vpravo dole signováno tužkou ZDENEK FUKSA, datováno 1966, číslováno 1/8, paspartováno, rámováno. Pochází ze sbírky brněnské fotografky Amálie Skládankové, zvané Aťa. Paní Aťa Skládanková spolupracovala s řadou výtvarníků na přípravě reklamních materiálů, katalogů, výstav. Díla, která měla ve své sbírce, získala v naprosté většině přímo od autorů. ___Ve výřezu 27 x 27 (46 x 43) cm ___O AUTOROVI: Fuksa Zdeněk (1922-) grafik, malíř, studoval na ŠUŘ, poté na brněnské univerzitě výtvarnou výchovu u profesora Miléna, člen ČFVU, Parabola, TT KLUB Brno, Unie výtvarných umělců ČR, Sdružení Q. V letech 1967 - 1982 působil jako profesor-výtvarník na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně. Ve svých grafikách se věnoval krajině, ale i neživé přírodě, představil např. cyklus Lastury. Z grafických technik používal nejvíce lept s akvatintou, z malířských technik temperu, akvarel, pastel. Pracoval v tématických cyklech, v nichž mohl zvolené téma všestraněji dotvořit.