#41

Otto Hamel
(1866 – 1950)

Interiér Katedrály sv. Štěpána ve Vídni

Hamel Otto (1866-1950)
Hamel Otto (1866-1950)
Hamel Otto (1866-1950)
Hamel Otto (1866-1950)
#41

Otto Hamel
(1866 – 1950)

572 zobrazení
49 000 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
1. 10. 2020 18:00

"Interiér Katedrály sv. Štěpána ve Vídni" olej na plátně, signováno vpravo dole OTTO HAMEL, datováno 1944, vzadu na blind rámu uvedeno tužkou: WIEN-STEFANS KIRCHEN, drobně poškozený rám. Pochází ze sbírky šlechtického rodu. ___80 x 101 (114,5 x 126,5) cm ___O AUTOROVI: Hamel Otto (1866-1950) Německý malíř, syn dekorativního malíře v Erfurtu, kde později studoval na Královské umělecké škole u Edvarda von Hagena a Hanse Sempera. Díky stipendiu ve studiu pokračoval v Berlíně u Maxe Kocha a Franze Skarbina a také absolvoval studijní pobyt v Itálii.Zdokonaloval se též v Paříži, kde se dostal do kontaktu s impresionismem. Po návratu se v roce 1890 stal profesorem dekorativní malby na Uměleckoprůmyslové škole v Hannoveru.