porcelán bíle a modře glazovaný, "ovál" s profilovaným okrajem, klenuté lomené ouško, bohaté zdobení plastickými květy růží, lístky a úponky svlačce, zbytky zlacení, kolem poloviny devatenáctého století, drobné oklepy. ___Výška 5 cm, délka 15 cm