"Bouře v tatranské dolině" olej na plátně, signováno vpravo dole E. CHRIEN, vzadu autorský štítek s datací 1934. ___49,5 x 34,5 (60,5 x 45,5) cm ___O AUTOROVI: Chrien Eugen (1896-1956) Malíř krajinář. Studoval soukromě u Aloise Kalvody a u Stanislawa Galeka (1876-1961) v Zakopaném, v letech 1933-1938 studoval na Akademii v Krakově, člen Spolku východoslovenských umělců v Košicích. Maloval krajiny a veduty především z Vysokých Tater, ale i dalších oblastí Slovenska Na trhu s uměním se vyskytuje málo, je zastoupen v Tatranskej galérii v Popradě. (Váross M.: Slovenské výtvarné umenie 1918-1945. Bratislava 1960, str. 85.)