růžové a bílé zlato, osazeno 5 diamanty s briliantovým brusem, 5 routami, ve stylu ART DECO, puncovní značka Lvíček 4 (Z-45), období: 1.republika (třicátá léta 20. století). ___Ryzost zlata 585/100 (14 K), hmotnost 4,88 g btto,
brilianty:
1x kulatý dvouřadý - 0,13 ct,
1x kulatý Old Europe - 0,10 ct,
1x kulatý dvouřadý - 0,04 ct,
2x kulatý jednořadý - spolu 0,06 ct,
5x routa - spolu 0,08 ct,
celkem 0,41 ct,
velikost 55,5 ___Přiloženo Osvědčení na diamanty od České gemologické laboratoře, Ing. Jiránek