žluté foukané zlato ve tvaru kytičky, u každé uprostřed almandin, po obvodě dvanáct říčních perliček, u jedné z náušnic jedna perlička schází (snadno opravitelné), biedermeier - druhá polovina 19. století. ___Ryzost zlata 18 K, hmotnost 5,75 g btto, délka 2,5 cm ___Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu ČR na zlato